Plise Perde

Plise Perde

rahat ve kolay kullanım...

Modern ofis, ev, restoren ve kış bahçelerinde kullanılabilen ve 2 cm enindeki kumaşların pile şeklinde ipler aracılığıyla katlanarak toplanması mekanizmasıyla çalışabilen ve dekoratif kullanım kolaylığı sağlayan perdelerdir. Bu kumaşın yukarı ve aşağı hareket etmesini kolaylaştıran bir alt ray ağırlık çıtası ve perdeyi istediğiniz noktada durdurabilen ip mekanizmasından oluşan bir sistemi bulunur.

Özellikleri ve Faydaları

Neden bu şık perdeleri tercih etmelisiniz?

    Maliyet: Plise perdeler, düet perdeler gibi görünür ve hissettir ama daha hesaplıdır. Düet perdeler için bütçeniz yeterli değilse, tarzdan ödün vermeden paranızdan tasarruf ederek aynı görüntüye kavuşabilirsiniz.
    Çağdaş tarz: Temiz çizgiler herhangi bir modern dekorasyona uygundur. Çok sade oldukları için, plise perdeler her yere uyum sağlar. Daha şatafatlı, lüks havayı seviyorsanız, plise perdeleri kısa perdeler veya kumaşlar ile eşleştirip kullanabilirsiniz.
    İndirme, kaldırma seçeneği: Bu seçenek çok yönlülük sağlar.  Perdenizi aşağıdan yukarıya kaldırmaya ve yukarıdan aşağıya indirmenize izin verir. Yazın mahremiyetinizi korurken aynı zamanda hava sirkülasyonunu sağlayabilmek için istediğiniz seviyeye indirip rahatlayabilirsiniz.
    Renk ve doku çeşitliliği: Evinize uygun perdeler seçin. Canlı renkler ve zarif dokuların olduğu geniş bir seçim yelpazesi bulunan bu perdeler evinizin dekoruna uyum sağlayacaktır.

Temizlenmesi ve Bakımı

Bu perdeler oldukça narin bir perde olduğu için temizliği konusunda da dikkatli olmanız gerekmektedir. Kumaş katlarının bozulmaması için susuz ve bol köpüklü bir sünger yardımıyla temizlenebilir.

Plise perdeler yıkanırken ayrıca yıkama talimatını kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun içinde 30 derecelik bir ısıda yıkama yapabilirsiniz.

Bakımı konusunda da bu perdeleri hafif ıslak nemli bir bez ile silebilirsiniz. Kir ve nemi perde kumaşı tutmadığı için küçük temaslarla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Klasik toz fırçaları yardımıyla yapabilir ya da buharlı elektrik süpürgeleriyle yine küçük dokunuşlarla bakım işlemlerini gerçekleştirerek kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Search